Zumerret Sigarası

Son yıllarda büyük çıkış yakalayan ve ülkemizde en çok satış yapılan kaçak sigara markasından bir tanesidir Zumerret Sigarası. Zümre, zümeret şeklinde okunan sigaranın ana kökeni iran merkezlidir. Ülkemizde kaliteli olarak tabir edilen Parlement sigara markasının çakması olarak adı anılır zira parlement sigarası kadar içeriği zengin olup kaliteli bir sigara türüdür diyebiliriz.

Zümeret Sigarası Zararlı Mıdır?

Her sigara zararlıdır ancak bunu bilen toplum insanları ne yazık ki içmeye devam etmektedir. Sigara bir tiryakilik olup, bırakması sanıldığı kadar kolay değildir sigara içenlerin hemen hepsi stres ve bağımlılık duygusu ile hareket ettiği için küçük yaşlardan itibaren kullananların sayısı, ülkemizde oldukça fazladır.

Ülkemizdeki sigara fiyatlarına bakıldığında en ucuz sigaranın 2017 sonlarına doğru HD (7.5 TL) olduğu görülüyor ve Zümerret sigaranın da piyasada 5.5 ile 6 TL arasında satışta olduğunu ve tezgah altlarında satışa bırakıldığını görüyoruz. Kaçak sigaralar arasında en fazla tırmanan ve satışa yapılan ürünlerden bir tanesidir. Kaçak sigaralar arasında tanınan zümeret ne yazık ki ülkemizde hızla yayılmaya başladı. Dubai menşeli sigaralardan biri olan zümeret, İran ülkesinde 3 dolardan satışta. Ortalama olarak İran’da 10 TL üzerine satılmaktadır.

Sigara sağlık konusunda hemen hepsi de zararlıdır bu nedenle sigaraların tamamında karbon monoksit, Zifir ve nikotin oranları yazılmaktadır. Buradaki değerler genelde ne kadar çok olursa sigara kalitesi o kadar iyi ve etkili olduğu söylenir. Piyasalarda ise bugünlerde zümeret sigarasının kötü ve çok zararlı olduğu belirtiliyor. Ancak araştırmalarımız sonucu bu sigaranın doğu illerinde özellikle ilçelerde bittiği anlarda gelen aşırı müşteri talepleri karşısında yok çekmelerinden dolayı, bazı kişilerin yalan bilgiler ile insanları kandırdıkları görülmüştür. Oysa ki, tüm sigara markalarının TAMAMI sağlığa zararlıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git