E-Devlet Şifresi |  E Devlet şifre işlemleri | SGK Sorgulamalar

Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Yalova Üniversitesi ; Üniversitemize bağlı birimlere 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanunu ve bu Kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

Profesör kadrosuna başvuran adaylar; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. maddesinde belirtilen şartlar ile başlıca araştırma eserlerini belirttikleri müracaat dilekçelerine onaylı lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerini, nüfus cüzdan suretlerini, özgeçmişlerini, yayın listelerini, tebliğlerini, bilimsel çalışmalarını, bilimsel çalışmalarına yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini ve 1 adet fotoğraflarını kapsayan altı nüsha dosyayı Personel Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuran adaylar; 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlar ile Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, doçentlik belgelerini, merkezî yabancı dil sınavı başarı belgesi, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan dört nüsha dosyayı Rektörlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir.

Not:

* Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.

* Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.

* Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

* Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

* Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’ndan sağlayabilirler.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI DERECESİ ADEDİ ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Polimer Mühendisliği Polimer Mühendisliği Profesör 1 1 Kimya Mühendisliği mezunu olup, Polimerler konusunda çalışmaları olmak.
” ” Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Profesör 1 1 Malzeme üzerine araştırmaları bulunmak
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Doçent 3 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Doçent 2 1
Yalova Meslek Yüksekokulu Profesör 1 1 Kimya Mühendisliği mezunu olup, Termal sular üstüne doktora yapmış olmak, Enerji ve Çevre üstüne araştırmaları bulunmak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.