Telefondan Araç Hasar Kaydı Sorgulama 2017

Yeni bir araç veya 2.el bir araba almak istediğinizde aracın hasar kaydı olup olmadığını öğrenmek artık çok basit. 2017 yılı telefondan araç hasar kaydı sorgulaması yapılabildiği gibi hızlıca kayıtlara ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Aracın Hasarlı Olup Olmadığını Anlamak

2. (ikinci) el araç alırken dikkat etmemiz gereken önemli bilgilerden biri hiç kuskusuz o aracın geçmiş dönemlerdeki hasar kayıtlarıdır. Hasarlı olan bir aracın fiyatı, hasar yapmamış aynı özellikteki araçla mukayese edildiğinde önemli fiyat değişkenliği olduğunu görmekteyiz. Bunu araç servislerine götürünce de net bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Dolayısıyla o aracın fiyatını belirlerken aracın hasar durumu ve büyüklüğü bize önemli fikirler verir.

Arac hasar kaydı kısa sürede edinebilmenin en kestirme yolu ise cep telefonumuzdan operatörümüz ne olursa olsun aracın plakasını bitişik yazarak mesajı 5664’e göndermektir. Bu gibi cep merkezleri artık tek tık ile kolayca öğrenilebilir. Söz konusu cep telefonlarından artık tek bir mesaj ile ihtiyaç kredisi dahi çekilebiliyor. Bu nedenle bilmeniz açısından yazarsak, ekonomik ihtiyaçlarınızdan mesaj ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Turkcell, Avea – Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu Avea, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Örnek verecek olursak; telefonumuzun mesaj bölümüne 06AB458 yazıp mesajımızı 5664 e gönderdiğimiz zaman 2 dakika içerisinde araca ait hasar durumu kaza durumu cep telefonumuza mesaj olarak gelecektir.

Araç hasar kaydı öğrenmenin bedeli tüm operatörler için 4.00 tl olduğunun altını çizelim. Ülkemizde araç sahibi olmak isteyenlerin sayısı fazla olduğu için ve sıfır araç almak yerine 2.el araçların daha fazla alınıp satıldığı bir ortamda bu gibi konulara hassas ve ivedilikle yaklaşmanız gerektiğinin altını çizelim. Aracın sıfır olup olmamasına bakıldığı gibi aracın mevcut yani şuan ki durumlarını da gözler önüne serecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git