E-Devlet Şifresi |  E Devlet şifre işlemleri | SGK Sorgulamalar

Sinop Üniversitesi Öğretim Üye İlanı

05.07.2013
Sinop Üniversitesi Öğretim Üye İlanı

Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Elemanları alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi, 2 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

2 – Yardımcı Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dilini belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi, varsa yabancı dil başarı belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlere şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Süresi: Başvurular; Doçent adayları için ilanın Resmi Gazete ve Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır.) 15 gün içerisinde, Yardımcı Doçent adayları için ilanın Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır. Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınav günü ve saati ile yerini ilgili birimden öğrenebileceklerdir.

Not: -(Yardımcı Doçent kadrosuna; Profesör ve Doçentler müracaat edemezler.)

– (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

– (Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.)

– (Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanması gerekmektedir.)

– (Onaylı istenen evrakın teslimi sırasında aslını ibraz etmek şartıyla fotokopileri kabul edilir.)

– (Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.)

UNVANI ADEDİ DERECE BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI /PROGRAM ALANI
Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Azo-azometinler schift bazları ve proton tautomerisi üzerine deneysel ve kurumsal çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı Doçent 1 3 Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü mezunu olmak ve Fen öğretiminde 5E öğrenme modelinin kullanımı konusunda doktora yapmış olmak.
Yardımcı Doçent 1 3 Müh. ve Mim. Fak. Metalurji ve Malz.Müh . Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü mezunu olmak. Yüzey ve kolloid kimyası üzerine çalışmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.
Yardımcı Doçent 1 3 İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri İbn Haldun’un İnsan ve Medeniyet düşüncesi üzerine çalışmış olmak.
Yardımcı Doçent 1 3 Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Karaciğer ve beyin hipokampusu üzerinde histolojik ve stereolojik çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.
Yardımcı Doçent 1 3 Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Akvaryum balıklarında hormon uygulamaları, renklenme ve üreme üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.