Ocak 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatar?

Yeni yılın gelmesi ile beraber engelli yakınlarına bakarak, devlet tarafından gelir verilen bakıcıların bu ay alacakları maaşların ne zaman yatacağı merak edilmektedir. Söz konusu 2018 ocak ayı evde bakım parası zamsız olup, 1027 TL alacaklar. Bakıcılar ayrıca zamlı maaşların ne zaman ödeneceği konusunda da buradan bilgi alabileceklerini de belirtelim.

Ocak 2018 Bakım Parası Zamlı Mı?

Zamlı maaşların bu ay yatmayacağını belirtelim zira bakım parasına gelen zam tutarını gelecek ay yani şubat 2018 ayında ödenecektir. Bu nedenle bu ay ki maaşlar, ocak 2018 değil aralık 2017 tarihinin aylıkları olmaktadır. Bir çok birey gelen zamlı tutarı bu ay maaşlarında görmeyi umut etmiştir. Ancak yasa gereği zamlı tutarlar bir sonraki ay banka hesaplarına geçiyor.

Zam olsa bile ne yazık ki devletimiz engelli kişilere bakan bakıcılara, fazla ayrıcalık vermemiştir. Sigorta sorunu kadar indirimli araç almaları gibi konularda da bir çok yeniliğin yapılması talep edilmektedir. Ancak ilgili konular için ne yazık ki olumlu bir adım atıldığı söylenemez. Bakıcılar, engellilere bakarak onların ayakları ve elleri olan bir konumda olduğu unutulmamalıdır. Her ne kadar akraba olsa da engelli birine bakmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bunu bir çok açıdan dile getirdiğimiz halde ne yazık ki devlet, evde bakım parası alanlara sadece ekonomik destek olmaktadır.

Ocak 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Son bilgilere göre bakım parası ocak 2018 ay için ayın 8 inde başlayıp, 24 ocak 2018 tarihine kadar bitirilmesi beklenmektedir. Ocak 2018 ayı bakım parası bu nedenle çoğu bireyler için oldukça önemlidir. Zira maaşlardaki artış ne yazık ki bu ay ki miktara yansımadığını bir kez daha yenileyelim. 2018 ocak ayı evde bakım maaşları İstanbul, Bursa ve İzmir’de ayın 12 sinde yatması beklenmektedir. Bu nedenle buralarda oturan bireyler, bakım maaşları için hazırlıklı olmalarında fayda vardır.

Bakım parası alanların bir çok vergi diliminden muaf tutulması olabilir. Bu nedenle ilerleyen günlerde bakım maaşı alanların hangi vergi türlerinden indirim kazanacaklarını belirten konuyu yayınlayacağız. Bakım maaşı yeni tutarları 2018 konusunu da yakın zamanda açacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git