Nisan 2017 Bakıcı Maaşları Yatan İller

Nisan 2017 ayının bakıcı maaşları, evde bakım hizmeti veren bireyler tarafından ne zaman yatacağı konusu merak edilmiştir. Bu konuda bakıcı maaşları yatan illerin hangileri olduklarına buradan bakarak öğrenmek mümkün. Ek olarak yeni yapılan düzenlemeler sonrasında artık günlerce bakım maaşının ne zaman yatacağını öğrenmek yerine bir sms kodu ile bankanıza paranın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

Bakıcı Maaşı Nasıl Alınır?

Evde hasta bakımı olarak da adlandırılan evde bakım maaşı, günümüzde sayısı 520 bin kişiye ulaşmıştır. Burada yapılan iş engelli olan bireye bakmak ve tüm ihtiyaçlarını gidermektir. Bakıcı olmanız için bir yakın akrabanızın engelli veya özürlü olması gerekiyor. Devlet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında gelir kriteri, engelli yüzdesi ve bakıma muhtaçlık durumuna göre bakıcı maaşları veriliyor.

Gelir kriterine baktığımızda ; hane gelirinin toplam gelirinin 2017 yılı dahilinde 847 TL altında kalması gerekmektedir.

Engel olma kriterine baktığımızda ; kişinin veya özürlünün sağlık kurulu raporunda ağır engelli ibaresi ve %50 engel olması gerekmektedir.

Bakıma muhtaçlık kriterine bakıldığında ; Kişinin tuvalet, banyo, yemek gibi önemli sosyal ihtiyaçlarını kendi başına yapamayacak güçte olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan bireyler, il ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma kurumuna o yok ise direk kaymakamlığa aşağıdaki dilekçeyi indirerek, başvuruda bulunabilirsiniz.

2017 Bakıcı Maaşları Ne Kadar?

Evde bakım maaşları 2016 yılının son ayında asgari ücrete yapılan zamdan sonra, 960 TL olmuştur. Yani 2017 bakıcı maaşları 960 TL civarında. Bunu almanız için engelli bireye bakmanız şart ve bu kişinin de yakın akrabanız olması gerekiyor.

Her ay bakıcı maaşları düzenli bir şekilde yatmaktadır. Bazı kişiler maaşlarını Ziraat bankası bazıları da PTT (Postane) den alabilir. Bu durumda banka ile temas kurmanızda fayda vardır. Eğer ki bankamatik kartınız var ise sıra beklemeden bankamatik önünden o gün maaşınızı çekebilirsiniz. Çoğu birey bakım maaşlarının ne zaman yatacağını sorgulamakta. Edinilen bilgilere göre bakım maaşları evde, her ayın 2. haftasında hesaplarınızda oluyor. Bazı illerde ise içinde bulunduğunuz ayın 2.haftasının son günü yatabiliyor.

Nisan 2017 Bakıcı Maaşları Yatan İller

Nisan 2017 itibari ile şuan için her hangi bir ilin maaşları yatmadığını söyleyebiliriz. Aşağıdaki listede güncelleme olduğunda konumuz yeniden yenilenecektir.

960,58 TL olan evde bakım maaşı, tüm illerde normal şartlarda nisan ayının 2. haftasında yatırılacaktır.

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Nisan 2017 – http://edevletsifre.com

Şuanda bakıcı maaşları yatmamıştır…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git