Kredi Kartı İle Sgk Ödeme 2017

Önceleri SSK olarak bilinen yeni adı ile SGK olan primlerinizi kredi kartı ile hızlıca 2017 yılı dahilinde ödemek mümkün. Bunun için sizlerin yapacağı bir kredi kartına sahip olmanız. Bildiğiniz gibi kredi kartların hayatımızda büyük bir yere sahip olmakla beraber cepte paranın olmadığı anlarda veya para miktarının yeterli gelmediği durumlarda yüksek limitli kartlarımız sayesinde tüm ekonomik işlemleri hızlıca halleden bir banka aracıdır. Bu araç öyle böyle olmayıp, bir ürünü taksit şeklinde ödeme yapması ile de meşhurdur.

Kredi kartı ile sgk ödeme

Kart ile prim ödeme yapmak isteyenler öncelikle kredi kartlarını yanlarında bulundurmalıdır. Primlerinizi 2 farklı yol ile kredi kartınız dahilinde ödeyebilirsiniz. E-devlet şifresi ile de artık sgk primleri ödemesi yapılabiliyor. Bu sistem sayesinde Kredi Kartı ile Prim Ödeme Uygulaması ile hızlıca işlemlerinizi zaman kaybettirmeden yapabileceksiniz.

Kredi kartı ile sigorta ödemelerinizi genelde ziraat bankası yapıyor. Ziraat bankası sanal pos entegre edilen e-devlet uygulaması sayesinde vatandaşlar, sigorta prim borçlarının tamamını dilerse tek çekim dilerse de taksitli olarak da ödeyebilir. Birçok vatandaş sigorta ödemelerini yapmak için banka şubelerine gidiyor. Ancak prim ödemelerini son günlere bırakan milyonlarca vatandaş, banka şubelerinde sıraya girerek sıkıntılı duruma düşebilir. Ancak bankalar bu hizmete şubesiz yani internet bankacılığı üzerinden de yapılabileceğini belirtmiştir. Yani her hangi bir bankada hesabınız var ise, o bankanın internet bankacılığına şifreniz dahilinde girerek sigorta ödemelerinizi (sgk – ssk) yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile sgk ödemesi nasıl yapılır?

Öncelikle her hangi bir bankanın kredi kartına sahip olmanız gerekiyor. Kredi kartınız yok ise hızlıca uygun kredi kartı başvurusu yapabilir ve kartınız onaylandığında adresinize gelen kartınız ile bu işlemlere devam edebilirsiniz.

Kredi karti ile sgk ödeme için bu adrese giriyoruz:

https://sgk.ziraatbank.com.tr/Sonuc.aspx

Açılan ekranda TC numaranızı girerek sgk prim borçlarınıza bakabilir veya o dönemdeki prim tutarına bakarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bu adres olmayıp edevlet üzerinden de şifreniz dahilinde ödemelerinizi sgk kredi kartı ile prim ödeme yapılabilir. Yani;

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-sosyal-guvenlik-kurumu-kart-ile-prim-odeme-uygulamasi

Yukarıdaki adrese edevlet şifreniz ile giriş yapıyorsunuz, şifreniz yok ise aşağıdaki etmenlerle de giriş yapılabiliyor:

e-Devlet Şifresi
Mobil İmza
Elektronik İmza
T.C. Kimlik Kartı
Banka

kredi kartı ile sgk prim ödeme

Yukarıdaki görüntü üzerinden uygulamaya git butonuna basarak https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat

kredi kartı ile sgk ödemesi

adresi karşımıza çıkıyor. Gerekli boşlukları doldurun ve borç sorgulama ekranına basıp borcunuzu kredi kartı ile ödemeniz ile işlem sonlandırılır.

Konumuzdan Başlıklar:
  • https://sgk sanal pos

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git