Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı 2017 (Kredi Kartımdan Kesinti Yapıldı)

Kredi kartımdan habersizce kart aidatı adı altında kesinti yapılması, neredeyse tüm bankalarda söz konusu olan bir ücrettir. Kredi kartı aidatı yasal mı 2017 yılı dahilinde bu ücretin kesilmesi söz konusu olduğunda ilgili mevzuatın neleri kapsadığını da buradan öğrenmiş olacaksınız!

Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı?

Kredi kartı aidatları, insanların canını sıkan bir durum zira kart ekstresinde bir bakmışsınız banka 6 aylık veya yıllık olmak üzere kart borcunu buraya yansıtarak sizlerden tahsil etmiştir. Minimum tutarlara bakıldığında en az 80 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ama bu tutar sanıldığı kadar az olmamak ile beraber çoğu müşteri tarafından geri almak istemelerine teşvik etmektedir. Genelde sorunu THH’lerine yönlendiren bankalar, kredi kartı aidatı yasal olup olmadığını tüketicilerin sorgulaması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.

” Ben sizin bankanızın müşterisiyim benden nasıl kart aidatı alırsınız ”, ” Bakın aylık harcama limitim 7000 TL bu olur mu bana ”, gibi gibi sözleri müşteri temsilcilerine fazlası ile dert yanarak belirtiyoruz. Hali ile sinirlenmenize veya kafanıza takmaya dert olmasın bu kredi kartı aidatları. Zira işin püf noktaları 2017 yılı dahilinde bu yazımızda saklı…

Kredi Kartı Aidatı Yasal Mı 2017

İşin ilginç yanı BBDK 2014 yılında yürürlüğe koyduğu düzenleme ile artık kredi kartı aidatları yasal oldu. Yani 2014 öncesine kadar geri alınabilirdi. Hatta bu tarihten sonraki süreçler de de geri verildiğini belirtelim. Ek olarak hareketsiz duran hesapların (180 gün) kredi kartlarında da kesilmesi yasal değildir. Ancak çoğu bankalar da vermemektedir. Şimdi sizlere kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabileceğinizi detaylıca anlatacağız umarız kart aidatlarını geri alabilirsiniz.

DİKKAT !!! HER BANKADA İŞE YARAMAYABİLİR !!!

Öncelikle kendi ekibimizce yaptığımız araştırmalarda bazı bankaların kart aidatlarını geri verdiği bazı bankaların ise buyrun dışarı dediklerini de belirtelim…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git