Kredi Kartı Aidat Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Kredi kartı başvurularında hemen herkesin aklında aidatsız bir karta sahip olmak. Acaba bu kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri masrafları ne kadar şeklinde insanların akıllarına sorular gelebilir. Bizde yapmış olduğumuz araştırmalar sonrasında kredi kartı aidatsız olanları seçerek konuya ekledik. Sizlerde bu kredi kartlarına güvenle başvurabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartları

Kredi kartı, bankaların en çok kullandırdığı bankacılık ürünlerinden biridir. Kredi kartı talebinden bulunan müşterilerin düzenli bir geliri olması, kredi puanlarının kredi kartı almaya elverişli olması gerekir. Tüm alışverişlerde nakit yerine kullanılabilmesi, taksit seçeneklerinin olması, gerektiğinde nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanımı sağlaması kredi kartlarının tercih edilme nedenleri arasındadır. Bu cazip karta sizlerde sahip olmak için nasıl kredi talep ederken gelir beyan ediyorsanız kredi kartında da durumun bundan farkı yoktur. Bankalardan kredi kartı alırken çalışıyor olmanız ve SGK primlerinizin güncel olarak ödeniyor olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız sizlerde kolayca kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi kartları biz insanlar için önemli bir ekonomik araç olmakla beraber bankaların her yıl kestikleri aidat adı altındaki masraflar canımızı sıkabilir. Bu nedenler bankalar rekabet ortamında oldukları için artık aidatsız kredi kartlarını çıkardı. Ancak bunları diğer kredi kartlarından ayıran en önemli detay, normal kredi kartına oranla kısıtlamaya gidilmesidir. Örnek vermek gerekiyorsa; fazla taksit yapamıyorsunuz ve gecikme yaşandığında ödemelerde faiz oranları daha yüksek olabilir.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Bankalar, kredi kartı kullandırdıkları müşterilerinden, kredi kartı kullanmaları karşılığında yılda bir kez kredi kartı kullanma bedeli (kredi kartı aidatı) tahsil ederler. Hesap özetine eklenebilen kredi kartı aidatı müşterinin bazı durumlarda muaf olabileceği bankacılık ürünlerindendir. Müşterinin bankanın maaş müşterisi olması, bankayla imzaladığı sözleşmeye istinaden, müşterinin kredi kartı aidatından muaf olmasını sağlayabilir.

Ayrıca bazı bankaların yıllık kart aidatı olmayan kredi kartı ürünleri (İş Bankası, Akbank, İng Bank, Garanti Bankası, Finansbank, HSBC Bankası, Yapı ve Kredi Bankası kredi kart aidatı olmayan ürünleri bulunuyor) olabilir. Bankalar arası rekabete göre; bazı özel bankalar, müşterilerine kart aidatı olmayan kredi kartları kullandırabilirler. Kredi kartı aidatı müşterilerin talep etmesi halinde müşterilerine ödenebilen bir tutardır. Konuyu özetlemek istersek;

Aidatsız kredi kartı, genellikle gelir belgesi sunamayacak durumda olan ve 25 yaş altında olan, yani üniversite öğrencileri için sunulmaktadır. Bu doğrultuda alınabilecek kredi kartları ve başvurulacak bankalar ise şu şekildedir.

  • İş’te Üniversiteli Kredi Kartı – Türkiye İş Bankası
  • Play Kart – Yapı Kredi Bankası
  • Bonus Kart – Garanti Bankası
  • Like Card – Vakıfbank
  • Genç Bank Kart – TC Ziraat Bankası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git