Kara Listeye Girenlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara listeye girenlere bankalar, şahıslara ayrıcalıklı yaklaşarak bankacılık ürünlerini genelde onaylamaz. Kara listeye girenlere kredi kartı veren banka konusunda yapmış olduğumuz araştırmalara göre bir kaç bankanın aktif olarak onay verdiğini görebiliriz. Bu sayede kara listeye girenlerin kredi kartına sahip olabileceği gibi, kırmızı çizgi yiyenlere de kart onayı verilebilir.

Banka Kara Liste Sorgulama

Edevlet bünyesinde kara listeye girip girmediğinizi öğrenme durumu söz konusu değildir. Ancak bu sorgulama işlemlerine bankalar birliği veya kredi kayıt bürosu bakabilir. Sizler ise kredi notunun düşük olması ile zaten anlayabilirsiniz.

Banka kara listesine yer alıyorsanız bankaların bir çok ürününü kullanmakta zorluk çekebilir, sıkıntılarla karşılayabilirsiniz. Banka kara listedekilere kreid kartı veren bankalar arayışı da bu sıkıntıyı yaşayanlar doğrulusunda yapılmaktadır.Bankalar kredi ürünlerini müşterilerine tanımlarken ödemelerde problemler yaşamamak isterler. Bu yüzden de kredi notu kriterleri konulmuştur. Kara liste ise borcunu bankanın belirlediği zamanı aşıp ödemeyenlerin alındığı en tehlikeli listedir. Çünkü bu listeye giren kişiler bankalardan kredi kartı almazlar.  Fakat kara listeye giren bir şahıs kredi kartı alabilirmi diye sorarsanız bunun bir yolu var.

Kara Listeye Girenlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara listede bulunan kişilere kredi kartı veren bankalar olarak banka adı vermemiz hatalı olur. Çünkü ülkemizde bulunan çoğu banka görevlisinin bilmediği bir kredi kartı alma tekniği vardır. Bu teknik genel olarak avrupa ülkelerinde uygulanmaktadır. Kara listeye girmişseniz ve kredi kartı kullanmak istiyorsanız ilk olarak belirli bir meblağ bankaya yatırabileceğiniz paranızın olması gerekmektedir. Eğer böyle bir imkanınız varsa yani banka ile görüşerek parayı bir teminat olarak bankaya yatırabiliyorsanız, bunun karşılığında belirli limitlerde kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak amacıyla bankaların yetkilileri ile yüz yüze görüşmelisiniz. Çünkü bu şekilde kredi kartı alabilmek amacıyla rastgele bir müracaat aracılığı bulunmamaktadır.

Bazı iş yerlerinde, taksitle alış veriş gerçekleştireceğiniz zaman, oluşturulan sorgulama sonucunda, icralık bir davanız olup olmadığı görülebilmektedir. Bu sebeple kara listeden çıkmadan, borç durumunuzu düzenlemez, belirtilen taksit veya tutarı ödemez iseniz, kredi kartı almanız, kredi kullanmanız son derece zordur. Bankaların düzenlediği kampanyaları değerlendirerek, kara listeden çıkmak için, bütün imkanlarınızı zorlamalı, kefil ya da ipotek bularak, borçlarınıza karşılık yapılandırma işlemi yaptırmalı, yapılandırmanın ardından kredi kartı müracaatı yapmalısınız.

Borcunuzu sorunsuz olarak ödemenize rağmen, halen Merkez Bankasının kara listesinde iseniz, kara listeden çıkmak için Merkez Bankasına bir dilekçe yazarak, itirazda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git