E-Devlet Şifresi |  E Devlet şifre işlemleri | SGK Sorgulamalar

İnstagram Mavi Tık Nedir, Nasıl Alınır, Hilesi Var Mı?

28.08.2019
İnstagram Mavi Tık Nedir, Nasıl Alınır, Hilesi Var Mı?

İnstagram sosyal paylaşım siteleri arasında liderlik yarışında bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Hali ile kullanıcılar, diğer ziyaretçilerden farklı görünmek istediklerinde bir takım şartları sağladıklarında instagram profillerinde mavi tık rengini alan rozetlere sahip olabilir. Burada bilinmesi gereken acaba instagram mavi rozeti nasıl alabilirim sorusuna yanıtı bulmak olacaktır. Zira instagram, herkese mavi tık onayı vermemekte.

İnstagram Mavi Tik Alma

Dünya’nın en popüler sosyal medya platformu olan instagram, hem gerçek kişiler hem de firmalar ve diğer tüzel kişilerce kullanılmaktadır. Bugünkü kullanım yoğunlukları incelendiğinde Instagram’ın Facebook, Twitter, Pinterest, Flickr gibi birçok alternatifin önüne geçtiği görülmektedir. Bu durum da oldukça büyük bir rekabete neden olmaktadır.

Instagram, özellikle reklam verenler ve birer fenomene dönüşüp ücretli içerikler yayınlayanlar için sanal bir kaynaktır. Ayrıca hem ünlülerin ve tanınmış firmaların taklitleri hem haz edilmeyen kişilerin taklitleri için hesap oluşturulduğu görülmektedir. Ek olarak, hayali karakterlere ilişkin sahte hesaplar da (bot) açılmaktadır.

Hesapların güvenilirliği için Instagram’ın uyguladığı birden fazla yol vardır ve bunların bir kısmı hesap güvenliğine dönük olarak hazırlanmıştır. Oluşturulan şifrelerin içermesi gereken karakter zorunluluğu, iki aşamalı (faktörlü) doğrulama ile giriş yapma gibi uygulamalar öncelikle hesapların çalınmasını önlemeye dönüktür. Bununla beraber, “mavi tik” olarak bilinen uygulama da, tıpkı Facebook ve Twitter’daki benzer uygulamalar gibi ilgili kişinin teyit edilmiş olduğunun göstergesidir.

Mavi Tik Nasıl Alınır?

Öncelikle “mavi tik neden alınır?” sorusuna kısaca yanıt verelim. Mavi tik, “onaylı hesap” demektir. Mavi tikle işaretli olan hesapta görülen kişinin gerçek hesabının o hesap olduğu anlamına gelir. Mavi tik almanın ise tek yolu vardır. Şunu vurgulayalım ki hiçbir aracı firma buna yetkili değildir ve boşuna ödeme yapmanın bir anlamı da yoktur.

Instagram’a giriş yapıp profil sayfanıza gelin. Ardından sağ üst köşedeki yatay üç çizgili buton üstünden Ayarlar’a giriş yapın. Sonrasında Hesap’a basın ve “Doğrulama Talebi” butonuna basın. Burada sizden tekrar giriş yapmanız istenebilir. Ardından da fotoğrafınızın ve ad ve soyadınızın olduğu resmi bir evrak görselini yüklemeniz istenecektir. Kimlik veya ehliyeti tercih edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra en geç iki haftaya kadar geribildirim alacak ve sonucu öğreneceksiniz.

Kimler Mavi Tik Alabilir?

Yazar, politikacı, şarkıcı gibi ünlüler mavi tik alabilir. Ayrıca nadiren de olsa sosyal medya fenomenleri de mavi tik alabilmektedir. Her şeye rağmen yukarıda anlatılan adımları izleyerek siz de mavi tik almayı deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.