İkametgah Değişikliği

ikametgah-degisikligi

İnternet hayatımızın her alanında birçok değişiklik yaptı ve yaşamımızı çok büyük ölçüde kolaylaştırdı. Bilgisayarlarımızın başında kalkmadan halledebileceğimiz işlerimize şimdi devlet dairelerindeki resmi işlemler de eklendi. Belediyeler, nüfus müdürlükleri ya da sosyal sigortalar kurumunda gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemlerinizi artık evlerinizden çıkmadan bilgisayarınızın başında halledebilmeniz mümkün. Bunu yapabilmek için en kısa sürede e-Devlet ile tanışmalısınız. Sadece kimlik numaranız ve postanelerden alabileceğiniz şifre ile giriş yapabileceğiniz ve kayıtlanabileceğiniz bu sistemi kullanarak devlet dairelerinde gerçekleştirebileceğiniz işlerinizin çoğunu evlerinizden halledebilirsiniz. Muhtarlıkları ya da nüfus dairesini ziyaret etmeden yapabileceğiniz bu işlemlerin başında ikamet güncelleme işlemleri geliyor.

Taşınacağınız yeni evi yasal olarak bildirmek her vatandaşın yapması gereken bir işlemdir. Yaşamınızı sürdürdüğünüz adresin devlet tarafından bilinmesi tüm resmi işlerinizi kolaylaştırır ve size yardımcı olur. e-devlet hayatımıza girmeden önce adres değişikliklerimizi güncellemek için günler süren bir stresin altına girebilirdik ancak artık bu işlemleri tamamlamak için adres değişikliği bildirimi sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Adrese gelmiş bir fatura ve e-imzanız ile çok kısa sürede yeni adresinize kayıtlanabilirsiniz. İkamet işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için dikkat etmeniz gereken tek şey yaşamaya başlayacağınız yeni adreste başka birinin ikamet ediyor gözükmemesidir. Çok kısa süre içerisinde bilgisayarınızın başından tamamlayabileceğiniz bu işlemler ile sıra beklemeden ikametinizi güncelleyebilir ve yaşamaya başlayacağınız yeni adresi devlet kayıtlarına geçirebilirsiniz.

 

İkametgah Değişikliği İçin TIKLAYINIZ…

E devlet şifresi olan kişilerin ikametgah değişikliğini yapacakları yer burasıdır.Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza

 

Konumuzdan Başlıklar:
  • E DEVLET LNAME
  • ikametgah değişikliği
  • elaz?? belediyesi ikametgah de?i?ikli?i
  • ikametgah de?i?ikli?i

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git