GSM Hat Sorgulama

GSM hat sorgulama işlemi haberiniz olmadan adınıza başka bir GSM hattı çıkarılıp çıkarılmadığını öğrenmeniz için geliştirilen E Devlet sistemi altında Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından yönetilmektedir. Onaylanan karara göre 1 Ekim 2013 tarihine kadar kullanılmayan GSM hatları ve bilmediğiniz hatlar kapatılmak zorundadır.

Adınıza Kayıtlı Hat Var mı? Nasıl Öğrenebiliriz. ?

Adınıza kayıtlı hattınız var mı ve haberdar olmadığınız gsm hattınızın olup olmadığını öğrenmek için nasıl sorgulama yapıla bilineceğini anlatacağız.
Öncelikle E Devlet sistemine giriş yaparak BTK kurumuna ait ilgili bölümden sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz ya da web sitemizdeki sorgulama linkinden GSM sorgulama yapılmaktadır.

BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) üzerinden sorgulama yapmak için Aşağıdaki linke tıklayınız.

GSM HAT SORGULAMA

hat-sorgulama

GSM sorgulama linkine tıklandığında üsteli resimde bulunan sayfa açılacaktır. Formun üzerinde bulunan T.C kimlik numaranızı ve kullanmakta olduğunuz GSM numaranızı başında +90 olmadan 10 haneli olarak giriniz. Operatör seçeneklerinden ilgili operatörü seçip güvenlik kodunu yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Açılan sayfada adınıza kayıtlı kaç adet hat olduğunu görebilirsiniz.

GSM Hat Sorgulama

Konumuzdan Başlıklar:
  • gsm sorgulama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git