Google Maps İle Tarla Arazi Metrekare Hesaplama

Google haritalar servisi maps ile tarla veya arsanın metrekare hesaplaması yapılabilir. Birçok birey, bu hesaplama ile gayrimenkulün nerede ve ne kadar m2 olduğuna bakabilir.

Google Maps ile hatasız alan hesaplama

Metrekare alan ölçü birimidir ve m2 olarak gösterilir. Herhangi bir yerin alanını hesaplamak istiyorsak en ile boyunun çarpımı bize toplam alanı verecektir. Ancak bu durum sadece kare bir alan için geçerlidir.Farklı kenar uzunluklarına sahip bir tarlayı,arsaya sahipsek yada böyle bir arsa ,tarla satın almayı düşünüyorsak toplam alanın büyüklüğünü hatasız ve doğru olarak nasıl tespit edebiliriz?

Google Maps ile artık satın alacağınız arsayı,araziyi uydu görüntüsünden yararlanıp harita üzerinde bulabilir ve doğru ölçümleme yaparak satın almayı düşündüğünüz tarla yada arazinin kaç metrekare olduğunu hatasız öğrenebilirsiniz.Bu yolla satın almayı düşündüğünüz tarlanın kaç metrekare olduğunu öğrenebilirsiniz.
Arazim kaç metrekare,Tarlanın kaç metrekare olduğunu hesaplama,Arsam kaç metrekare ,Hatasız metrekare ölçümü nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını sayfanın altındaki yöntemle kolayca ve doğru olarak öğrenmek artık sizin elinizde.

Arazim kaç metrekare? Tarlanın kaç metrekare olduğunu hesaplama?

Doğru ve kesin hesaplama yapmak için google sayfasına giderek arama ekranına Google Maps yazıp aratalım.İlk açılan sayfaya girelim.Sol altta yer alan arazi görüntüsüne geç moduna tıklayarak ölçümleme yapmak istediğiniz tarla yada araziyi bulun.

Arazinin şekli yada tipi hiç önemli değildir.Otomatik olarak, seçtiğiniz gölge hesaplanacaktır.Bunu yapabilmek için sağ tıklayarak Mesafe ölç tıklayınız.Daha sonra metrekaresini öğrenmek istediğiniz alanın, sınırları köşelerine tıklamanız yeterli olacaktır.Orta da kalan alanın metrekaresini, sistem doğru olarak hesaplayacaktır.Sol üst köseden bunu öğrenebilirsiniz.

Hemen Google Maps sayfasına gidip Tarla-arazi-arsa metrekaresini doğru olarak öğrenmek için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git