Gelir Testi Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet kapısı bünyesinde hizmet veren gelir testi sonucu sorgulama işlemleri, edevlet şifreniz olduğu andan itibaren sorgulanıp öğrenebilirsiniz. Gelir testi ile beraber bir çok kurumun istediği evrakları hazırlamış olacaksınız. Bu sayede gelir testine bağlı olarak başvurunuz değerlendirilir.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından sunulan bu hizmet, edevlet kapısında da şifreniz dahilinde online ortamlardan ulaşılabilir hale getirilmiştir. Bu nedenle şifresi olanlar, gelir testi sorgulaması yapabilir. Birçok kurum bir kişinin veya ailenin yardımlardan yararlanması adına gelir testini yaptırmalarını talep etmiştir.

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Gelir Testi Sonuçları, Gelir Testi Sonuçları Öğrenme işlemlerinizi hızlıca ve kolay yoldan yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle devlet kapısına ulaşmak için bir şifrenizin olması gerekiyor. GSS olarak akıllarda kalan Genel sağlık Sigortası hakkında merak ettiklerinizi de buradan öğrenebilirsiniz. Gss gelir testi sonucu ile ödeyeceğiniz prim tutarının da belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

G0: Geliri aylık brüt asgari ücretin üçte birinden az olanlar (primlerini devlet öder),

G1: Geliri aylık brüt asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olanlar (brüt asgari ücretin üçte birinin % 12’si tutarında prim öderler),

G2: Geliri aylık brüt asgari ücretten asgari ücretin iki katına kadar olanlar (brüt asgari ücretin % 12’si tutarında prim öderler),

G3: Geliri aylık brüt asgari ücretin iki katından fazla olanlar (brüt asgari ücretin iki katının % 12’si tutarında prim öderler).

Gelir testinin belirlenmesinde asgari ücretin 1404 TL üzerinden esas alındığını 2017 yılı dahilinde belirtelim.

Gelir Testi Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gelir testine bakmak için www.turkiye.gov.tr üzerinden giriş yapmanız veya il ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma kurumuna başvurmanız gerekiyor. En basit yol ise edevlet şifresi ile giriş yapmaktır.

Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-gelir-testi-sonucu-sorgulama 

Bu adresten şifreniz ile giriş yapın. Şifreniz yok ise PTT’den 2 TL ücret vererek alabilirsiniz. Ekranda çıkan sonuçlar siz ve eşinizin gelir testi durumunu sorgular.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git