Emekliye Promosyon Veren Bankalar Hangileri 2017

Emekliye promosyon haberleri gündemde olmaya devam ediyor zira çoğu bankalar emekliye 2017 yılında promosyon vererek daha da cazip fırsatlar sunmaya başladı. Önceleri fatura karşılığında promosyon verseler de, sonrasında bunu kaldırarak emekli maaşları karşılığında 400 TL ye kadar promosyon tutarlarında artışa gittiler.

Bankalardan emekli maaşı alan müşteriler, getirilen yasal düzenlemeyle maaşlarını belirli bir süreyle bankalardan alacaklarını taahhüt etmeleri karşılığında; maaşlarının tutarları doğrultusunda bir defaya mahsus bir ödeme alırlar.

Emekliye Promosyon Veren Bankalar 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 16 bankayla Promosyon ödemeleri konusunda mutabakata varıldığını; banka müşterilerinin, üç yıl süreyle maaşlarını alacakları bankalara taahhüt vermeleri karşılığında ( 1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000-2000 lira arasında emekli maaşı alanlara 375 TL, 2000 lira üzerinde emekli maaşı alanlara 450 lira) promosyon ödemelerinden faydalanacaklarını açıkladı. Promosyon ödemleri kimlik numarasının son rakamına göre Mart, Nisan ve Mayıs aylarında maaş ile birlikte emekli maaşının alındığı gün müşterilerin hesaplarına yatırılacak.

Bu uygulama ile 11 milyon emekli maaşı alan maaş müşterisi, promosyon ödemelerinden faydalanabileceklerdir. Bankaların Promosyon ödemeleri yapacakları maaş müşterisine; kredili mevduat hesabı, kredi kartı ve otomatik ödeme talimatları gibi şartları da kaldırıldı. Maaş müşterisinin promosyon ödemesini alması için gereken tek şart üç yıl süreyle maaşını başka bankaya taşımayacağını bankaya taahhüt etmesidir.

Emekli promosyon ödemelerine ilk başlayan banka devlet bankası olmasından dolayı Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat Bankası hem şube kanalı hem de SMS ve Telefon Bankacılığı kanalları ile başvuru toplamaya hatta 0 ve 2 TCKN li olanlara ödeme yapmaya başladı. Sizlerde maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız hemen başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Başvuru yaparken maaşınızı o bankadan alıyor almanız yeterli olacaktır.

Sonuç olarak bakıldığında bankalar emeklilere bu gibi promosyon tutarları vermek istediğinde emeklilerden belirli şartlar talep edebilir. Genelde maaşlarını 3 yıl veya 1 yıl arasında değişen süreler zarfında bankalarında tutmak istemeleridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git