Emekliye Promosyon Şartı Aramayan Bankalar

Emekliler için önem arz eden promosyon konusunda bankalar ile emekliler arasında yeni antlaşmalar kapıda. Emekliye promosyon şartı aramayan bankaların hangileri olduklarına ve özel şartların neler olduklarına bu yazımız ile bilgi sahibi olarak öğrenebilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmaları sonucu getirilen yasal düzenlemeyle; emekli maaşı alan banka müşterileri, maaşlarını 3 sene boyunca aynı bankadan alacaklarını taahhüt etmeleri halinde bir defaya mahsus promosyon ödemeleri alacaklardır.

Emekliye promosyon şartı aramayan bankalar

Bu yasal düzenleme çerçevesinde emekli banka müşterileri, maaşlarını 3 yıl boyunca aynı bankadan alacaklarını taahhüt etmeleri şartıyla; bir defaya mahsus promosyon ödemesi (aylık emekli maaşı 1000 lira ve altında olan banka müşterileri 300 lira, aylık emekli maaşı 1000-2000 lira arasında olan banka müşterileri 375 lira, aylık emekli maaşı 2000 lira üzerinde olan banka müşterileri 450 lira) alabilecekler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 16 bankayla yaptığı anlaşmaya göre bankalar, müşterilerinden maaş şartı dışında başka taleplerde bulunamayacaklar. Bankalar daha önce kredili mevduat hesabı ve kredi kartı kullandırma şartıyla promosyon ödemelerini gerçekleştireceklerini duyurmuşlardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın devreye girmesiyle bankalar bu taleplerini geri çektiler. Promosyon ödemelerinde tek şart müşterinin maaşını 3 yıl aynı bankadan alması olarak belirlendi.

Yapılan açıklamaya göre müşterinin promosyon ödemeleri, kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen ay içerisinde ödenecek. Kimlik numarasının son hanesi; 5-7-9 ile biten müşteriler promosyonları Mart ayı içerisinde maaşlarının yattığı tarihte, 1-3-8 ile biten müşteriler promosyonlarını Nisan ayı içerisinde maaşlarının yattığı tarihte, 2-4-6-0 ile biten müşteriler promosyonlarını Mayıs ayı içerisinde maaşlarının yattığı tarihte alacaklar. Sizlerde hemen başvurunuzu yaparak ödemenizi TCKN ye göre kolayca alabilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında emeklilerin belirli tutarlardaki promosyonu kazanması için bankalar genelde belirli şartları (su veya elektrik faturası) talep ediyor ve buna göre parayı hesaplarına geçiriyordu. Ancak yeni düzenlenen taslak ile beraber maaş sürelerini kapsayan bankalar ile emekliler arasında artık tek bir şart oldu. Bu da emeklilik maaşlarını en az 1 yıl o bankalarda kalmasıdır. Bunu kabul eden emekliler, promosyondan hak kazanarak o ücreti hesaplarında görebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git