E Haciz Uygulaması

E Haciz
Günümüzde internet hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplamaktadır, 2000 yıllarında her 100 kişiden sadece beş kişinin evinde bilgisayar vardı. 2013 yılında ise yapılan araştırmalara göre her ortalama olarak her eve iki adet bilgisayar bulunmaktadır. Bunların yanında Tablet bilgisayarlar ve mobil aygıtları da sayarsak.
İnternetin yaygınlaşması ile kamu kuruluşlarında yapılan bir çok işlemler online olarak internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.  Devletimiz vatandaş ve kurumsal olmak üzere internet üzerinden yararlanabileceğimiz E Devlet sistemini geliştirmiştir. E Devlet sisteminde birçok kamu kuruluşlarına ait bölümlerler bulunmakta. Bulunan bölümlere göre online olarak E Sorgulama, E Haciz, E bilgi gibi bir çok işlemi kolaylıkla yapılmakta.

E Devlet sisteminde bulunan E Haciz bölümü hakkında kısaca bilgi verecek olursak,
Bilmediğiniz bir vergi veya bir cezanız var is E Haciz uygulaması sayesinde banka hesaplarınıza haciz gelebilir. Yeni çıkan yasalara göre 1YTL  gibi ufak bir borca sahip olan kişilere ansızın banka hesaplarına yada evlerine icra işlemi gelmektedir. Bu haciz işlemi daha önceden 5.000YTL ve üzeri olan borçlara yapılmaktaydı. Artık E Haciz uygulaması sayesinde daha kolay borç tahsilatı yapılmaktadır.

Farkında olmadan vergi borcunuz olabilir?

Borcunuzun olduğunu bilmediğiniz birçok vergi veya ceza ola bilir. Adınıza kayıtlı borç durum bilgisini öğrenmek için E Devlet sistemi üzerinden E Haciz uygulamasından Sorgulama yapabilirsiniz.

E Haciz Hangi Borçları Kapsamaktadır?

E Haciz Trafik borçlarını kapsar.
E Haciz Motorlu taşıt vergilerini kapsamaktadır.
E Haciz Kira ve stopaj vergilerine dayalı borçları kapsar.
E Haciz Maliye’ye bağlı borçları kapsamaktadır. (Özelikle son zamanlarda en çok rastlanan E Haciz durumlarından biri Öğrencilik yıllarında alınan öğrenim kredilerinin geri ödenmemesi durumunda maliye tarafından yapılan E Haciz işlemleridir.)

E Haciz Sorgulama yapmak için Tıklayınız.

Konumuzdan Başlıklar:
  • e devlet haciz sorgulama
  • e haciz sorgulama
  • e haciz
  • araç haciz sorgulama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git