E-devlet Sistemi Neden Çok Yavaş? (Edevlet Şifremi Unuttum)

E-devlet sistemi bugünlerde oldukça yavaş çalışmakta ve vatandaşların işleri için girmek istediği edevlet sitesine neden çok yavaş olduğunu merak edebilirler. Ayrıca bir çok birey edevlet şifremi unuttum hakkında bilgilerin yanıtlarını aramakta. Acaba nasıl edevlet şifreme ulaşabilirim, hakkında da bilgiler vereceğiz.

E Devlet Sistemi Neden Yavaş?

Teknolojinin gelişmesi yaşamımızda pek çok şeyi hızlandırmıştır. Şüphesiz bu hızlanma devlet işlemlerine de yansımıştır. Devlet mekanizmasında bir takım hizmetler e devlet adı verilen sistem üzerinden halka ücretsiz şekilde sağlanmaktadır. Bu sistem üzerinden vatandaşlar pek çok bilgiye kolay ve hızlı ayrıca ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektedir.

E devlet sistemi gün içince milyonlarca kişinin giriş yaparak farklı sorgulamaları yaptığı bir merkezi ana sistemdir. Bu sistem üzerinden pek çok bilgiye ulaşabiliriz demiştik şimdi en son eklenen soy ağacı sorgulama hizmeti ile halk heyecanlanmış ve merak etmeye başlamıştır. Merak etmiştir diyorum çünkü yaşanan bir aksaklık sebebiyle site kullanım dışı kalmış ardından bu hizmeti geçici olarak durdurmuşlardır. Sistemin yavaş olması pek çok kişinin aynı anda sorgulama yapıyor olması, buna bağlı olarak altyapının yetersiz kalmasıyla ilgilidir. Günlük yapılan rutin işlemleri ancak kaldıran sistem anında yeni bir hizmet veya özellik eklendiğinde milyonlarca kişinin aynı anda siteye girmeye çalışması sonucunda ciddi yavaşlama yaşamaktadır. Bu yüzden eğer e devlet sisteminde bir yavaşlama görüyorsanız sistemden çıkın ve gece saatlerinde tekrar girmeyi deneyin.

E Devlet En Hızlı Ne Zaman Çalışır?

Sistem üzerinde yaşanan bir takım yoğunluktan dolayı gün içinde işlemlerinizi rahat şekilde yapamıyorsanız gece 2 ile 5 arasında daha hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. E devlet sistemi üzerinde gün içinde pek çok sorgulama yapıldığından bir takım hatalar ve yavaşlamalar yaşanabilmektedir. En hızlı olduğu dönem ise insanların en az giriş yaptığı saatlerdir, bu da genel olarak gece 12 den sonra sabah 6 ya kadar olan dönemdir. Bu saatler arasında işlemlerinizi gün içine göre daha hızlı yapabilirsiniz.

E Devlet Sistemi

Sistem oldukça güzel ve kullanışlı ancak zaman zaman bir takım altyapı sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunların önüne geçilse aslında daha da güzel olacaktır. Çünkü bazı dönemlerde ciddi yavaşlamalar yaşanmaktadır, bunun sonucu olarak diploma örneği, askerlik belgesi vs. gibi alacak vatandaşlar mağduriyet yaşamaktadır. Mağduriyetler ciddi boyutlarda olabilmektedir. Bu yüzden bu sistemin altyapısında ciddi şekilde bir iyileştirmeye gidilse daha tutarlı ve sağlıklı bir sistem oluşturulmuş olur.

Ancak ne kadar yavaş bile olsa, çıkan yeni özellikler sonucunda kullanılamaz hale de gelse, E devlet sistemi hayatımızda bir takım kolaylıklar getirdiği de aşikardır. Günlük yaşamda yapmamız gereken pek çok işlemi kolaylaştırmış ve yaşamımıza yeni bir kolaylık getirmiştir. Tüm bu güzellikleri görmezden gelerek ufak tefek sıkıntıları olan altyapı problemlerini göz önüne getirmek doğru değildir. Bu yüzden en kısa sürede bu sorunların giderilmesini ve daha kararlı ve sağlıklı bir sistem oluşmasını temenni ediyor ve yeni eklenen özellikleri en kısa sürede kullanabilmeyi amaçlıyorum.

Konumuzdan Başlıklar:
  • e devlet sifrem acmiyo

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git