E-Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı

E-Devlet-Sifremi-unuttum
Birçok insan günümüzde artık E-devlet ile birlikte birçok işlemlerini halletmektedir. Bu sayede hem devlet işleri daha kolaylaşmakta hem de insanlar işlemlerini daha hızlı ve çabuk halletmektedir. Ancak tabi ki burada dikkat edilmesi gereken nokta E-devlet şifresi olmaktadır. Çünkü bu şifre olmadan bu sistemden yararlanılamamaktadır.

Bu sistemden yararlanılabilmesi için devletin her bir bireye verdiği bir şifre bulunmaktadır. Bu şifre ve ya mobil imza kullanılarak insanlar kolay bir şekilde işlemlerini ancak bu şekilde halletmektedir. Ancak tabi ki burada dikkat edilmesi gereken nokta bu şifresinin unutulmaması ve ya kaybedilmemesi olmaktadır. Bu tarz bir durum ile karşılaşıldığında hemen yeni şifre alınma bu sistem üzerinden yapılan işlemler bu şekilde devam ettirilmelidir. Diğer türlü bu şifre unutulduğunda bu sisteme girme imkânı bulunmamaktadır. Şifrenin unutulmasının da dışında eğer başkası öğrendi ise oda sıkıntı yaratmaktadır. Sonuçta birçok insan E-devlet sistemi ile çok önemli işlemler yapmakta ve bütün bilgileri bu sistem içinde kayıtlı olmaktadır. Bu yüzden bu sistemin şifresi de çok önemli olmaktadır. Bu şifre başka biri tarafından öğrenildiğinde sizin adınıza size zarar verebilecek işlemlerde yapılabilmektedir.

Bu işlemlerin yapılmasının önüne geçilmesi için ise bu şifrenin eğer böyle bir durum şekilde başkasının eline geçtiği düşünülüyor ise mutlaka hemen müdahale edilmeli ve şifre hızlı şekilde değiştirilmelidir.

E-Devlet Şifre Değiştirme

E-Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı

Konumuzdan Başlıklar:
 • e devlet şifremi unuttum
 • e devlet ifresi unuttum
 • edevlet şifremi unuttum
 • e devlet şifresi unuttum
 • edevlet ifremi unuttum
 • e devlet şifremi unuttum ne yapmam lazım
 • e devlet sifresini unuttum
 • e devlet ifremi unuttum
 • e devlet şifremi kaybettim
 • e devlet şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

Etiketler:

E-Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. serkan onu dedi ki:

  e devlet şifremi unuttum yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   E Devlet Şifrenizi PTT şubelerinden yeniden alabilirsiniz.

 2. MEHMET TÜRKMENOĞLU dedi ki:

  ŞİFREMİ UNUTTUM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

  1. admin dedi ki:

   E Devlet Şifrenizi PTT şubelerinden yeniden alabilirsiniz.

 3. ÖMER FARUK AKGÜL dedi ki:

  E devlet sifremi yaziyorum sistem kabul etmiyor.ne yapmam gerekiyor.

  1. admin dedi ki:

   Ömer Bey Merhaba, E devlet şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. PTT şubelerinden yeniden şifre talebinde bulununuz iyi günler.

 4. coşkun dedi ki:

  şifremi bildiğim halde sisteme girmiyor ve yanlış diyor bunu herkese yapıyorlar bir düşünsenize milyonlarca koyundan gelir kaynağı 10 çarpı 16 milyon kayıtlı varmış ayda yüzbin kişiye çaksalar iyi para değil kutu oadalrı bile para dolar.

 5. halil kozan dedi ki:

  mahkememin sonucu nu ögrenmek istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar,
   İlgili sorgulama sayfalarından öğrenebilirsiniz.

 6. mehmet bülbül dedi ki:

  şifremi unuttum yardımcı olabilirmisiniz

 7. selahattin genceolu dedi ki:

  sifremi bilmiyorum mail ile mi gönderiyorsunuz/gönderdiniz? Öyle ise gelen mailinizi silmisim o zaman! PTT ye de gidemem cünkü yurtdisinda bulunuyorum. Niyetim Sorgulamayi takip etmek neticeyi ögrenmek, simdi ne yapmam lazim yardimci olabilirmisiniz.

 8. doğan dedi ki:

  Yeniden şifre almak için gereken tüm yerleri dolduruyorum,o beş karakterli harfleri kutuya yerleştiriyorum çok dikkat etmeme rağmen girdiğiniz karakterler uyuşmuyor diyor yardımcı olurmusunuz

 9. Mehmet Yildirim dedi ki:

  Yeniden şifre almak için gereken tüm yerleri dolduruyorum ama nafile tuzak,defalarca cok dikkatli sekild gerekli bilgilerimi, kutuya yerleştiriyorum çok dikkat etmeme rağmen girdiğiniz karakterler uyuşmuyor diyor yardımcı olurmusunuz???

  1. Sgk Uzman dedi ki:

   Merhaba Mehmet. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum
   Buradan ilgili adımlara geçerek yenilemen gerekiyor. Hiç olmadı ise PTT den X TL tutarında ücret vererek yeni şifre alabilirsiniz

Sayfa başına git