E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

E-Devlet-Sifresi

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

E-Devlet şifresi almak için ilçenize bağlı olan PTT merkez müdürlüklerinden, T.C kimlik numaranızı bildirerek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi alacak kişinin bizzat gitmesi gerekmektedir. Baba, Anne, kardeş veya bir arkadaş gibi yakınlarınıza E-Devlet şifresi verilmeyecektir. Bu uygulamanın amacı ise sizin haberiniz olmadan başka bir kişi şifrenizi alıp adınıza işlem yapmasını engellemek için yapılan bir güvenlik önlemidir.  E-Devlet Şifresi her bir T.C vatandaşına özel olmak üzere farklı algoritma yapılarında şifreler üretilmektedir. Şifreler birbirinden farklıdır.

E-Devlet Şifresini ilk aldığınızda PTT Müdürlüğü tarafından işlem masrafı olarak 2TL alınmaktadır. E-Devlet Şifresinin kaybedilmesi veya unutulması durumlarında ise PTT müdürlüğü her bir şifre için 4TL ücret tahsil etmektedir. Bu ücretlerin dışında hiç bir şekilde farklı nedenlerden kaynaklı bildirimler için ücret alınmamaktadır.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra PTT Müdürlüğü tarafından size verilen zarfın ortadan yırtılmayacak şekil

E-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.  E-Devlet,

e-devlet şifresi

Konumuzdan Başlıklar:
 • e devlet şifresi nasıl alınır
 • e devlet ifresi al
 • e devlet şifresi al
 • e devlet şifresi Nereden alınır
 • e devlet şifresi kaç para
 • e devlet şifresi ne kadar
 • e devlet ?ifresi alma
 • e devlet şifresi fiyatı
 • e-devlet şifresi nasıl alınır
 • e devlet sifresi almak

Etiketler:

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. nuray yüksel dedi ki:

  e devlet şifremle giriş yapamıyorum. daha önce giriş yapıyordum

  1. admin dedi ki:

   E devlet şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. PTT Şubelerinden yeniden şifre alabilirsiniz.

   1. EHAN ŞİRİP dedi ki:

    admın bana e devlet şifresı laZım

    1. EHAN ŞİRİP dedi ki:

     adım erhan soyadım şiip bana e devlet şifresı lazım bana nasıl yardımcı olabılırsınız

 2. cemal bozoklu dedi ki:

  e devlet şifremi girdim halde giriş yapamıyorum neden bayadır işim olmadı girmedim şimdi giriş yapamıyorum şifremi unutmadım halde giremiyorum mail adresime yollarmısınız rica etsem veya parola sıfırlama linki gereğini yaparsanız memnun olurum saygılarla.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar,
   Web sitemizde herhangi bir şifre veya değiştirme işlemi yapılmamaktadır. Sadece yardımlaşma amacı ile kurulmuş web sitedir. şifre işlemlerinizi PTT şubelerinden yapabilirsiniz. yeni şifre talep edebilirsiniz. Saygılarımızla.

 3. Ahmet dedi ki:

  E devlet şifre almak keske online olsa. Ptt gitmek zor geliyor

Sayfa başına git