Adıma Açılan Dava Var Mı – Dava Sorgulama

Adıma dava açılmaz, dava açamazlar diye düşünmeyiniz. Zira sosyal medya olsun, her hangi bir ortamda ağzınızdan çıkan veya yapmış olduğunuz bir işlemden dolayı adınıza dava açılabilir. Hali ile adıma açılan dava var mı – dava sorgulama kısmından kolaylıkla zaman almadan öğrenmek mümkün !

Adıma Açılan Dava Var Mı?

Tc no ile dava sorgulama linkinden hızlıca adınıza açılan davaların olup olmadığına hatta sonuçlara kadar ulaşabilirsiniz. Genelde millet olarak işin kolayına kaçtığımız için

https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.jsp

adresinden Tc no ile davalara bakabilirsiniz. Söz konusu burada öncelikle Tc numaranızı girmeli sonrasında ise işlemlere devam etmelisiniz. Uyap portalında tüm mahkemelerin dava dosyaları bulunur. Bu şekilde edevlet şifresi olmadan da bakılabilir. Aslına bakarsanız 3 farklı metot ile davaları sorgulanabilir.

  • E Devlet şifresi ile.
  • E imza ile.
  • Mobil imza ile.

3 farklı şekilde de uyap portalına girebilirsiniz. Ekranın sağında olan kısımdan ulaşabilirsiniz.

Tc no ile dava sorgulama

Dava sorgulama işlemlerinizi edevlet üzerinden de yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde TC numarası ve edevlet şifresi gerekecektir. Bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/davalarim adresinden giriş yapıyorsunuz.

Hakkımda dava var mı, icram var mı, dava tarihini öğrenme veya dava sonucu öğrenme şeklinde tüm soruların yanıtlarını bu sistem ile öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git