E-Devlet Şifresi |  E Devlet şifre işlemleri | SGK Sorgulamalar

2019 Sigara Zammı Geri Çekildi Mi?

15.04.2019
2019 Sigara Zammı Geri Çekildi Mi?

2019 nisan ayında sigaraya 2 lira paket başına zam yapıldı. Müşteriler ise diğer firmaların zam yapmaması sonrasında acaba 2019 sigara zammı geri çekildi mi, sorularını sormakta. Öncelikle şuna dikkat etmekte fayda var: 2019 sigara zam alan sigara markaları sadece malboro parlement grubu olan philips morris firmasına ait ürünlerdir!

2019 Nisan Ayı Sigara Zamlı Fiyatları

Aşağıdaki ekran görüntüsünde sadece bir gruba zam yapılmıştır. Bunlar arasında Lark, Muratti, Parlement, Malboro ve Lm ürünleridir.

zamlı sigara fiyatları 2019

Görüldüğü üzere bu ürünlere zam yapılmış olup, paket başına 2 lira şeklinde artış yaşanmıştır. Ancak diğer firmaların sigara fiyatlarında bir artış söz konusu değildir. Bunun bilincinde olmanız dileği ile. Diğer firmalar ile yapılan temaslarda kendi ürünlerine yapılacak olan zammın şuan için olmadığını ancak önümüzdeki günlerde kesin olarak kendi ürünlerine de paket başına 2 lira eklenebileceği belirtilmiştir. Buna göre winston ve tekel sigaralarına da zam yapılacağı belirtilmiştir.

2019 Sigara Zammı Geri Çekildi

Böyle bir şey yoktur arkadaşlar. Zira zam yapmayan 2 firma zaten zam yapmadıklarını belirtmişlerdir. Nitekim esnafların çoğu, ürünlerine malboronun yapmış olduğu 2 liralık zammın ardından bunlara da zam geldiğini dile getirmişlerdir. Oysa ki, geçen 1 hafta süresi boyunca firmaların zam yapmaması sonrasında gelen müşterileri ile papaz olmamak için sigara zammı geri çekildi bahanesini ortaya atmaktadırlar. Bildiğiniz gibi sigara zammı sadece bir gruba o da malboro parlement ürünlerine gelmiştir.

Winston sigara fiyatlarına ne zaman zam yapacak? İşte kilit nokta budur zira firma ile yapılan temaslarda 19 nisan 2019 tarihine kadar bir zam yapma durumu söz konusu olduğunu dile getirmişlerdir. Belki de gelecek olan zam sonrasında tartışmalarda bir birini kovalayabilir.

Hangi Sigara Markalarına Zam Yapıldı 2019

Aşağıdaki sigara markaları haricinde sigaraya zam yapılmamıştır!!!

Parlement 15.5 Lira

Malboro kısa uzun 15 lira

Malboro touch grubu 14 lira

Muratti 13 lira

Muratti blu 12 lira

Lark kısa uzun 12 lira

Lark selender 11.5 lira

Chesterf kısa uzun 11.5 lira

Chesterf selender 11 lira

Lm kısa uzun 11.5 lira

Lm selender 11 lira

UYARI: YUKARIDAKİ LİSTE HARİCİNDE SİGARAYA MARKALARINA ZAM YAPILMAMIŞTIR!!! Konumuzdan Başlıklar:

  • edevlet giriş mspy uyeligim

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.