2018 Nisan Ayı Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Nisan ayının gelmesi ile beraber evde bakım parasının ne zaman yatacak olması merak edilenler arasında. Bu nedenle bakıcıların büyük çoğunluğu 2018 nisan ayı evde bakım maaşı miktarı ve ne zaman yatacak sorusuna cevap aramakta. Zamlı olarak verilen evde bakım parası 2018 yılında 1085 lira olarak banka hesaplarına geçmektedir.

Evde Bakım Parası 2018

Ziraat bankası hesaplarına geçecek olan evde bakım parası almak sanıldığı kadar zor değil. Gerekli şartları taşıyan her birey, bir gün içinde başvurusunu yaptıktan sonra gerekli evrakların teslimi sonrasında ortalama olarak 30/40 gün içinde maaş bağlanıyor. Ancak bunun için ilgili evrakların eksiksiz olması ve evde bakım parası alma şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Şartların sağlanması ve başvurunun olumlu olması durumunda artık her ay evde bakım parası alacaksınız. Tabi bu maaşı alırken, en önemli etken engelli bir akrabanın olması gerekiyor. Onun da bir takım şartlarını sağlaması baz alınarak, hem engelliye hem de engelli bireye bakan kişiye maaş bağlanır.

Evde bakım parası 2018 yılı baz alındığında kişilerin hesaplarına 1085 TL olarak yatırılacak. Bu tutar aynı zamanda mart 2018 evde bakım parası tutarı olarak verilecektir. Yine her ay olduğu gibi evde bakım parası yatan iller konusunda güncel veriler eşliğinde sizlere en net bilgileri her gün vereceğiz sitemiz üzerinden. Bakıcı parası alanların yakındığı durumlar da mevcut. Zira bir asgari maaşı kadar almadıkları gibi bir çok sosyal haklardan da muaf olmaktalar. Bu durum onların hayata tutunmalarında bu zorluklar karşısında güçsüz bırakmaktadır.

Evde Bakım Parası Nisan 2018 Ne Zaman Yatacak?

Engelli akrabalarına bakarak devlet tarafından belirli bir para alan bakıcıların nisan 2018 maaşlarını ne zaman alacakları şimdiden merak edilmeye başlandı. Bildiğiniz gibi bakıcı maaşları ayın 9’unda başlıyor önceki aylara bakıldığında ve tam net olmamakla beraber ayın 20 sine kadar tüm illerin bakım parası yatıyor. Nisan 2018 için ise ödeme tarihleri biraz gecikmeli olarak yatabileceğini belirtelim. Bakanlık ilgili tutarları Nisan 2018 için ilk haftasında il müdürlüklerine gönderirken, gerekli olan kontrol aşamalarının hızlanmaması nedeni ile 10 Nisan 2018 de başlaması planlanıyor!

Siz de bir engelli yakını olarak evde bakım parası alıyorsanız konu hakkındaki yorum ve fikirlerinizi hatta şikayetlerinizi bizlere yorum alanından iletebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git