2017 Mayıs Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Mayıs ayı 2017 evde bakım parası ne zaman yatacak ve bakım maaşı tutarı ne kadar şeklindeki tüm sorularınızı buradan öğrenebilirsiniz. Bakım maaşı alabilmek için öncelikle bakıcı olma şartlarını taşımanız gerekiyor. Bununla beraber kişilerin bir engelliye bakmaları da gerekiyor. Engelli maaşları hakkında bilinmesi gerekenler, tutarlar ve ödeme tarihlerini de yine buradan öğrenmek mümkün.

2017 Mayıs evde bakım maaşı ne kadar?

Mayıs ayının gelmesi ile beraber bakıcı maaşları bu ay 960 lira olup, yine aynı banka hesaplarınıza ilgili şartları sağlamanız durumunda yatırılmış olacaktır. Bakım maaşları bir önceki yıla göre zamlı alınmış ve bu kat sayısı fark eden tutara eklenmiş ve net 960 lira civarı olmuştur. Önümüzdeki aylarda bakıcı maaşlarının 1000 lira tutarına gelmesi bekleniyor.

Bakıcıların hemen hepsi ilgili tutarın az olduğunu belirtseler de, devlet tarafından ayarlanan plan ve bütçe komisyonu önümüzdeki süreçte bu maaşın bir hayli tartışılacağa benziyor. Sizlerde konu hakkındaki yorumlarınızı bizlere konu altından ulaştırabilirsiniz.

2017 Mayıs Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Bakım maaşlarının ne zaman yatacağı konusunda edindiğimiz bilgilere göre bu ay ki maaşların, mayıs 10’undan itibaren banka hesaplarına geçeceğini belirtelim. Resmi olmayan verilere göre bakım maaşları mayıs 2017 olarak 10 ile 20 mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek!

Bakım paralarının 960 TL olduğunu daha önceki konularımızda belirtmiştik. Söz konusu bu parayı alabilmeniz için şartları da taşımanız gerektiğini dile getirmiştik. Bu nedenle engelliye bakmakla yükümlüsünüz. Onların bakıma muhtaç olduğunu bilen devlet tarafından sizlere ödenen bu paraları hak etmeniz gerektiğinin altını çizelim.

Maaşlarınızı dilerseniz banka (Ziraat bankası) dilerseniz de PTT şubelerinden aktarım dahilinde çekebilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemlerde yanınızda TC kimlik kartınızı bulundurmanız zaman kaybı yaşanmaması adına zorunludur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git