16 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

Evde bakım maaşı yatan iller konusunda 16 kasım 2017 tarihi olarak yatacak olan illerin hangileri olduklarını buradan öğrenebilirsiniz. Bakıcı maaşları, 2017 yılı sonuna kadar 1027 TL olup, her ay bakıcı şartlarını taşıyan bireylerin banka hesaplarına yatıyor. Bu ay ki bakım maaşları da yine Ziraat bankası vadesiz hesaplarına yatırılacak!

Evde bakım maaşı yatan iller kasım 2017

Ziraat bankası ile yapılan iletişimlerde bakım maaşlarının banka hesaplarına ulaşır ulaşmaz bizlere haber verileceğini şimdiden belirtelim. 81 ilin tamamı ile yapılan iletişimlerden yola çıkarak, doğru ve net kesin bilgiler dahilinde evde bakım maaşı yatan illeri aşağıdaki ekrandan görebilirsiniz. Bakım maaşı almak isteyen şahıslar, öncelikle yakın akraba konumunda bulunan engelli birine bakması gerekiyor. Tabi her ikisinin de ilgili şartları taşımasına bakan devlet, etkenleri kabul edilen şahısların bakıcı maaşlarını onaylar. Engelli bireyin sizlerin kesinlikle yakın akrabası olması ve engelli raporunda ağır engelli ibaresi zorunludur. Ayrıca bakım hizmeti veren kişinin de gelir düzeyine bakılarak ilgili yıl arasındaki tutarın altında kalması şart.

Evde bakım parası diğer adı ile bakıcı maaşları ne yazık ki tüm illerde düzenli yatmamaktadır. Bu nedenle bir ildeki bakım maaşı düzgün yatarken, diğer illerde farklı tarihlerde yatabiliyor. Hali ile bu düzensizlik aile ve sosyal politikalar bakanlığının üzerinde düşünmesi gereken konuların başını çekiyor.

Engelli maaşına kredi kartı veren bankalar

Bakıcılar baktıkları engelli bireylerin ekonomik durumları ve sosyal hayata tutunmaları açısından çok önemli bir görev üstlenmiştir. Onlar adına gereksinimlerini karşılamak isteyen bireyler, bankalardan kredi kartı başvurusu yapabilir. Engelli maaşı alan diğer adı ile 2022 3 aylık maaşları alanlar, en uygun kredi kartı hangisi konusunda kararsız kalabilir. Bizde bu bireylere hangi bankaların kredi kartlarının avantajlı hatta daha fazla bonus verdiği kredi kartlarını araştırdık. Aradığın kredi kartı hangisi ise aşağıdaki açıklamalara göz atmanız daha uygun!

  • Denizbank bonus kredi kartı ; bu kart sayesinde yapılan harcamalara ek taksit sunmakta. Kredi kartı ile bonus üyesi iş yerlerinden daha fazla bonus kazanabilirsiniz. Kazanılan bonus puanlarınızı da farklı harcamalarınızda hızlıca harcamak mümkün. Denizbank bonus kredi kartı başvuruları hem online hem de internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.
  • Akbank adrese teslim kredi kartı ; başvuru sonrasında direk olarak adrese teslim eden akbank, kurye aracılığı ile sadece 4 iş günü içerisinde hızlı kredi kartı başvurusunda bulunanlara özel bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca onaylanan limitinizi anlık hızlarda görmek mümkün. Akbank hemen her yerde geçmekle beraber pos cihazları ile de tanınan bankalar arasında.
  • Bonus kredi kartı başvurusu garanti ; Garanti bankasının en çok tercih edilen kredi kartları arasında ayrıca fazla bonus vermesi ile bilinir, bunlara ek olarak 7/24 destek alabilirsiniz. Anında bankacılık hizmeti sayesinde hızlı kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

16 Evde bakım parası yatan iller kasım 2017

Ziraat bankası ve aile sosyal pol. bakanlığı tarafından edinilen bilgilere göre aşağıdaki illerin 16 kasım 2017 tarihinde evde bakım maaşlarını yattığını görebilirsiniz. Bazı illerin bakım maaşları ilgili tarihlerde aynı şekilde yatmamaktadır. Bu nedenle bakıcı aylıkları bu ay bu tarihte bu ilde yatmış ise, gelecek ay aynı tarihte kesin yatacak diye bir tabir bulunmuyor.

2017 kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı, Kasım 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Kasım evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri edevletsifre.com adresimizde bulabilirsiniz.

Kasım 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için; 1027 TL

BAKICI AYLIĞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

EVDE BAKIM MAAŞI ANDORİD UYGULAMASI İNDİR

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 16 Kasım 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmıştır ( ile gösterilen) , yatmayanlar (  kırmızı renk) iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Kasım 2017 
 1- Aksaray   18- Ankara   35- Osmaniye 
 2- Tokat   19- Balıkesir   36- Kırşehir 
 3- Amasya   20- Uşak   37- Kırıkkale 
 4- Edirne   21- Malatya   38- Bursa 
 5- Adana   22- Manisa   39- Diyarbakır  (cuma)
 6- Antalya   23- Mersin   40- Muğla 
 7- Afyonkarahisar   24- Gaziantep   41- Trabzon 
 8- Giresun   25- Rize   42- Erzincan 
 9- Kırklareli   26- Tekirdağ   43- Erzurum  (cuma)
 10- Sakarya   27- Şanlıurfa   44- Karabük 
 11- Kahramanmaraş   28- Bolu   45- Sinop 
 12- Düzce   29- Kocaeli   46- Yozgat 
 13- Zonguldak   30- Sivas   47- Kayseri 
 14- Konya   31- Bilecik   48- Bayburt 
 15- İstanbul   32- Eskişehir   49- Çanakkale 
 16- İzmir   33- Ordu   50- Denizli 
 17- Samsun   34- Hatay 
 51- Yalova   52- Adıyaman   53-

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git